EKVÜ soovib stipendiumiga tunnustada andekaid tudengeid

 

Eesti Kütte- ja Ventilatsiooniinseneride Ühendus (EKVÜ) on arengufondi sügisesel konkursil taas stipendiumi välja pannud. Nad ootavad kandideerima inseneriteaduskonna tudengeid, kes on TalTechi integreeritud õppes hoonete sisekliima ja veetehnika, magistriõppes hoonete sisekliima ja tehnosüsteemide- ning hoonete energiatõhususe peaeriala õppurid. Ühenduse juhatuse esimees Kalev Kundla rääkis lähemalt, milliseid võimalusi nad noortele pakuvad ning andis soovitusi, millele kandideerides tähelepanu võiks pöörata. 

Millega teie ühendus tegeleb? Millist kasu inimestele pakute? 

Eesti Kütte- ja Ventilatsiooniinseneride Ühendus (EKVÜ) on 1991.aastal loodud MTÜ, mis koondab enda alla kütte, ventilatsiooni, jahutuse ja energiatõhususe insenere, kelle igapäevase töö tulemus mõjutab kõige otsesemalt kodude ja töökohtade sisekliimat, hoonetega seotud rahva- ja töötervise aspekte ning käituskulusid. 33 tegutsemisaasta jooksul on liikmeskond pidevalt kasvanud, praeguseks on meid ühingus 422. 

Millal ja miks te EKVÜ liikmeks astusite ja millega seal hetkel tegelete? 

EKVÜ liikmeks astusin 2008 aastal. Erialal tegutseva insenerina tundus see väga loogiline samm olevat. Viimased 6 aastat olen olnud 15-liikmelise eestseisuse liige ning nendest 3 ka juhatuse esimehe ülesannetes. Laias laastus võib öelda, et tegelen ühingu tegevuse planeerimise ja juhtimisega. Seda ülesannet kannavad tegelikult kõik eestseisuse liikmed, meil on tiimitöö. 

Kas olete mõelnud, kuidas saaksite Eesti majanduskasvule kaasa aidata? 

MTÜ nüüd vaevalt väga suurt panust otse Eesti majanduskasvu anda suudab, kuid püüame olla heaks partneriks riiklikele ja ühiskondlikele organisatsioonidele valdkonnaga seotud probleemide ennetamisel ja lahendamisel. Loodetavasti on see abiks. 

Kui teised stipendiumid on ettevõtete poolt rahastatud, siis teie oma on liidu poolt välja pandud. Miks on liidu toetused järelkasvus teie valdkonnas olulised? 

Üks meie eesmärkidest on insenerikutse ja -eetika tunnustamine, väärtustamine ja populariseerimine. Sellepärast olemegi ühinguga stipendiumit välja andnud juba 2014. aastast.  Peame oluliseks märgata ja tunnustada aktiivseid ning andekaid eriala tudengeid. 

Milliseid võimalusi pakub teie ühing noortele talentidele? 

Meie eesmärgiks on aidata noori igakülgselt: majanduslikult (stipendiumi väljaandmine, ühisürituste kulude katmine), koolituste ja väljasõitudega (EKVÜ koolitustel tudengitele soodushinnad, erinevate ehitusobjektide külastamine) ja kõige olulisem- viia omavahel kokku tegevinsenerid, erialal tegutsevad ettevõtted ja noored. 

Millised on olnud teie koostööd tudengitega?  

Koostöö noortega on olnud tähtsal kohal juba ammu. Aastate jooksul oleme läbi viinud erinevaid ühisüritusi, korraldatud noortele mentorprogrammi, aga ka erinevate ettevõtete ja tööplatside külastusi. Hea on tõdeda, et tudengite ja tegevinseneride ühine bowlinguturniir on muutunud juba traditsiooniks ning seda naudivad kõik kohaolijad. 

Milliseid tudengeid ootate oma stipendiumile kandideerima? 

Ootame kandideerima kõiki tudengeid, kes vastavad stipendiumi statuudile. Kahjuks saame küll välja anda vaid ühe stipendiumi, kuid meil on alati rõõm, kui on palju tugevaid kandidaate. 

Palun andke mõni soovitus, millele võiks kandideerides erilist tähelepanu pöörata. 

Soovitan tundengitel tähelepanu pöörata nendele dokumentidele, kus nad saavad oma mõtteid ja ideid väljendada. Meie stipendiumi puhul on nendeks motivatsioonikiri ja lühiessee etteantud teemal (sel aastal „Kas AI võtab sisekliimasüsteemide inseneridelt töö“). Loodan, et tudengid kasutavad võimalust tõesti omi mõtteid väljendada ega kasuta selles AI abi.    

Tutvu EKVÜ stipendiumiga arengufondi lehel ja esita avaldus. Sügisene stipendiumikonkurss kestab 21. oktoobrini.